Dargan Kamenná stráž

* 31.5.1997

 Dargan Kamenná stráž

+ 12/1998

 


 

Dargan byl náš první kavkazák. Úžasný pes, okamžitě po příjezdu do našeho, a jeho nového domova, si získal naše srdce a vzbudil pozornost celého okolí. A když ve svých pěti měsících málem pokousal přicházející návštěvu, která se rozhodla vejít do zahrady bez našeho vyzvání (nevěřila že by se ten sladký medvídek za brankou vzmohl na víc než na zavrtění ocasem a radost ze zamýšleného pohlazení), vydobyl si okamžitě i respekt všech kolemjdoucích. I těch, kteří si ještě minulou podzimní sezónu mysleli, že ovoce v naší zahradě je socialistické, tedy ničí, nebo všech.

 

Když Dargan dosáhl věku "mladých", přihlásili jsme se na pár výstav, a byli zvědaví, jak se nám povede. Popravdě, nebylo vždycky posvícení, ale když jsme na poslední výstavě v sezóně dostali náš první CAJC, začali jsme žít s pocitem, že jsme si vybrali nejen bezvadného a spolehlivého hlídače a kamaráda, ale i budoucího šampiona J.

 

Bohužel, o Dargana jsme přišli L. Stalo se to před vánocemi roku 1998 a zasáhlo to celou naši rodinu. Dargan byl jejím členem a přijmout ten fakt, že už si nikdy nepřijde pro pohlazení a pamlsek, nikdy nebude likvidovat okrasné keře a nikdy nevyhrabe další díru v okrasném trávníku, bylo velice těžké.

 

Vzpomínali jsme na jeho psí kusy, na jeho krásnou psí duši. Na to, jaký byl machr, když se například procpal pootevřenou brankou, kterou právě přicházející babička již nedokázala tak rychle zavřít aby nevyběhl! Tehdy se vyřítil na kolem plotu jdoucího klučinu, který v minulosti soustavně Dargana přes plot dráždil bouchacími kuličkami a klackem. Tenkrát babička s hrůzou v očích sledovala, jak se Dargan řítí na v té chvíli bezbranné dítě a nevěřila vlastním očím, když svou nadřazenost nad "nedospělcem" vyjádřil po jeho dostižení POUZE označkováním - zkrátka krčící se dítě dlouze počůral a hrdě odkráčel zpět k brance vedoucí na jeho pozemek.

 

No nebyl skvělý? A o takového velikána jsme přišli. Byli jsme si jisti, že žádný jiný pes už nikdy nebude takový jako NÁŠ DARGAN! V tu chvíli jsme žádného dalšího již nechtěli, měli bychom pocit zrady vůči němu, pořídit si dalšího psa - to bychom mu přece nemohli udělat!

Byly vánoce, smutek však přetrvával i po nich. Jak už to ale bývá, časem jsme změnili názor a rozhodli se na dvůr přivést Darganova nástupce. Byl únor 1999 a přistěhoval se k nám Atík (více o něm v sekci "Naši psi" – Attila od Královny Támar).

 

Dargan Kamenná stráž Dargan Kamenná stráž